Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva, bendradarbiaujant su STT ir Teisingumo ministerija, parengtas ir Seime registruojamas įstatymų pataisų paketas, užkirsiantis kelią į valstybės tarnybą patekti abejotinos reputacijos žmonėms ir leisiantis sumažinti korupcijos valstybės tarnyboje mastus. Pakete - Korupcijos prevencijos, Valstybės tarnybos ir Operatyvinės veiklos įstatymų pataisos.

 

„Visuomenės pasitikėjimas valstybe prasideda nuo pasitikėjimo valstybės tarnautojais, todėl čia turi dirbti tik nepriekaištingos reputacijos ir patikimi žmonės. Abejotinos reputacijos žmonėms ne vieta valstybės tarnyboje", - teigia Prezidentė.

Pataisomis siūloma išplėsti specialiųjų tarnybų tikrinamų asmenų sąrašą, įtraukti į jį ir ministerijų kanclerių, savivaldybių administracijos direktorių, visas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, prokurorų, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir valstybės įmonių, jų padalinių vadovų ir jų pavaduotojų pareigas.

Pataisose aiškiai apibrėžiama, kokia informacija turi būti pateikta apie į valstybės tarnybą pretenduojantį asmenį, kad neliktų galimybių nutylėti svarbios, visapusiškai žmogų charakterizuojančios informacijos. Kol specialiosios tarnybos nepateikė tokios informacijos, siūloma uždrausti priimti į valstybės tarnybą. Taip pat siūloma numatyti, kad specialiųjų tarnybų pateikta informacija gali būti teisinis pagrindas nepriimti arba atleisti asmenį iš valstybės tarnybos. Pataisos taip pat numato galimybę operatyvinę informaciją naudoti ir traukiant asmenį drausminėn, tarnybinėn ir administracinėn atsakomybėn.

Prezidentės teigimu, šios pataisos įpareigos sprendimus dėl asmenų, kuriems patikimos atsakingiausios pareigos valstybės tarnyboje, priimti argumentuotai ir nieko nenutylint. Naujoji tvarka taps tvirtu pagrindu skaidresnei valstybės tarnybai kurti.

Atnaujinta (Penktadienis, 08 Spalis 2010 21:12)

 

Rašyti komentarą


Security code
Atnaujinti

Sekite mus Facebook'e
Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas