Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pekine susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos viceprezidentu Xi Jinpingu. Per darbinį Prezidentės bei abiejų šalių delegacijų susitikimą buvo apsikeista nuomonėmis apie Lietuvos ir Kinijos ekonomikų būklę, aptarti dvišaliai santykiai bei bendradarbiavimas Europos Sąjungos rėmuose.

Valstybės vadovė išdėstė Lietuvos nuostatą remti tolesnį Kinijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą daugiašalių santykių srityje.

Kalbėdama apie dvišalių santykių raidą, šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvai naudingi platesni ekonominiai bei kultūriniai ryšiai su Kinija, ypač plėtojant konkrečius bendradarbiavimo ir investicijų projektus.

„Kinija pademonstravo, jog yra Lietuvai atvira, nori bendradarbiauti ir investuoti Lietuvoje. Daug kas priklausys ir nuo mūsų, kiek mes esame pasirengę tokiam bendradarbiavimui. Su viceprezidentu kalbėjome apie galimybes dvišaliu pagrindu kurti technologijų parkus, giliavandenio uosto statybos perspektyvas Klaipėdoje, apie transporto ir logistikos centrus, tyrimus ir investicijas į alternatyvius energetikos šaltinius. Bendradarbiavimo sferų yra daug, ir dvišaliu pagrindu, ir daugiašaliu - Europos Sąjungos rėmuose. Tikiuosi, kad Lietuva sugebės pasinaudoti visomis naujai atsirandančiomis galimybėmis bendradarbiauti su tokia galinga valstybe, kuri tampa vis svarbesnė Europai ir pasauliui, " - po susitikimo sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kinijos viceprezidentas pasveikino Lietuvą, sėkmingai pasirodžius pasaulinėje parodoje, kur Lietuvos paviljoną aplankė šeši milijonai žmonių. Pasak Xi Jinpingo, Kinija aukštai vertina Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungoje, plėtojant dialogą su Kinija. Vertindamas dvišalių santykių perspektyvą, Kinijos viceprezidentas Lietuvos Prezidentę patikino, jog Kinijos vadovybė aukščiausiu lygiu skatins kinų kompanijas ir įmones investuoti Lietuvoje.

Atnaujinta (Trečiadienis, 27 Spalis 2010 23:53)

 

Rašyti komentarą


Security code
Atnaujinti

Sekite mus Facebook'e
Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas