2013 metais Lietuva pirmą kartą istorijoje pusę metų pirmininkaus Europos Tarybai. Šiam žingsniui yra intensyviai ruošiamasi, nes Lietuvai tai naujas iššūkis bei galimybė pristatyti save pasauliui. Apie tai nemažai diskutuojama, organizuojami tarnautojų mokymai, tačiau jau dabar abejojama, ar tie patys tarnautojai savo pozicijose dirbs kitais metais, nes po Seimo rinkimų įvairiose institucijose dažnai keičiasi ne tik politinė atmosfera. Tad Lietuvai tenka nemenkas išbandymas – politinių pasikeitimų metu tinkamai pasirengti pirmininkavimui ir išlaikyti nešališkumo principą siekiant įgyvendinti Lietuvos prioritetus.

Atnaujinta (Trečiadienis, 24 Spalis 2012 10:42)

 

Kalbėdami apie emigraciją dažniausiai turime galvoje Airiją arba Norvegiją, kur lietuviai mėgina užsidirbti lėšų pragyvenimui. Tačiau yra ir kitokių emigrantų – jie darbuojasi ne statybose, ir ne laukuose. Jie vaikšto pačių svarbiausių ES institucijų koridoriais ir, kaip mėgstama sakyti, dalyvauja formuojant Europos politiką. Šiandien kalbamės su dviem tokiais emigrantais iš Lietuvos.

Atnaujinta (Trečiadienis, 24 Spalis 2012 09:56)

 

Vizitas JAVJAV oficialūs asmenys yra labai palankūs Lietuvai ir pasirengę paremti mūsų šalį  įvairiose srityse. Toks įspūdis liko po Lietuvos ambasados Vašingtone  surengtos verslo konferencijos šių metų pradžioje. Konferencijoje dalyvavo ne tik Lietuvos valdžios atstovai, bet ir JAV verslo atstovai.
Į renginį specialiai iš Tokijo atvyko gausus  Japonijos bendrovės „Hitachi“ darbuotojų būrys.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 26 Balandis 2012 10:48)

 

Turkijos narystė Europos Sąjungoje (ES) skirtingose šalyse ne vienerius metus susilaukia audringų reakcijų – atkaklūs Turkijos siekiai tapti vieningos Europos dalimi vertinami skirtingai. Lietuvoje šiai temai nemažai dėmesio buvo skirta tuomet, kai sausį mūsų šalyje lankėsi Turkijos Europos reikalų ministras ir vyriausiasis derybininkas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES) Egemenas Bagišas (Egemen Bağiş).

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 26 Balandis 2012 10:39)

 

Algirdas Butkevičius

Lietuva ir dar 24 Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovai pasirašė naują Europos fiskalinės drausmės sutartį.  Nors sutartis yra privaloma euro zonai, prie jos prisijungė visos ES valstybės, išskyrus Jungtinę Karalystę ir Čekiją. Kokia naujos finansinės drausmės sutarties įtaka ES finansų krizės suvaldymui, ar  Lietuvai reikėjo prie jos prisijungti? Kaip šią sutartį vertina LSDP pirmininkas ir Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius?

Atnaujinta (Trečiadienis, 24 Spalis 2012 11:09)

 
More Articles...
Sekite mus Facebook'e
Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas